Panasonic Electronic Components ERA-6ARW753V
ERA-6ARW753V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-6ARW753V
Brief Description
RES SMD 75K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
ERA-6ARW753V.pdf
Availability of ERA-6ARW753V
QUANTITY
ERA-6ARW753V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-6ARW753V
Internal Part NumberEIS-ERA-6ARW753V
Hot New Technologies
Standard Package1
SeriesERA-6A
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-6ARW753V
Related LinksERA-6A, ERA-6ARW753V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-6ARW753V Details Description
Related parts for ERA-6ARW753V
RES ARRAY 15 RES 270 OHM 16DIP datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SELF-MNT W-TIE NAT .25X.156"DIA datasheet.pdf
FUSE DRAWER FOR 6.3X32 FUSE 2POS datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 100A AC/DC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2.5A 240VAC 32VDC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF13 ACCESSORY datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf