Panasonic Electronic Components ERA-8AEB2100V
ERA-8AEB2100V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8AEB2100V
Brief Description
RES SMD 210 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8AEB2100V.pdf
Availability of ERA-8AEB2100V
QUANTITY
ERA-8AEB2100V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8AEB2100V
Internal Part NumberEIS-ERA-8AEB2100V
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8AEB2100V
Related LinksERA-8A, ERA-8AEB2100V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8AEB2100V Details Description
Related parts for ERA-8AEB2100V
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 500MA DO213 datasheet.pdf
COMPRESSION FITTING 8DIA R3/8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC LATCH QUAD R/S 3-ST 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf