Panasonic Electronic Components ERA-8AEB3402V
ERA-8AEB3402V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8AEB3402V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8AEB3402V.pdf
Availability of ERA-8AEB3402V
QUANTITY
ERA-8AEB3402V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8AEB3402V
Internal Part NumberEIS-ERA-8AEB3402V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors
Hot New Technologies
Standard Package1
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERA-8A
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)