Panasonic Electronic Components ERA-8ARB2671V
ERA-8ARB2671V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8ARB2671V
Brief Description
RES SMD 2.67K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8ARB2671V.pdf
Availability of ERA-8ARB2671V
QUANTITY
ERA-8ARB2671V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8ARB2671V
Internal Part NumberEIS-ERA-8ARB2671V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8ARB2671V
Related LinksERA-8A, ERA-8ARB2671V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8ARB2671V Details Description
Related parts for ERA-8ARB2671V
FUSE CERAMIC 750MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 8A D2PAK datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 125V HAZ LOC UL913 .250A datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 800MA AXIAL datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NC LNG HNG L datasheet.pdf