Panasonic Electronic Components ERA-8ARB5232V
ERA-8ARB5232V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8ARB5232V
Brief Description
RES SMD 52.3K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8ARB5232V.pdf
Availability of ERA-8ARB5232V
QUANTITY
ERA-8ARB5232V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8ARB5232V
Internal Part NumberEIS-ERA-8ARB5232V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8ARB5232V
Related LinksERA-8A, ERA-8ARB5232V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8ARB5232V Details Description
Related parts for ERA-8ARB5232V
CAP CER 0.068UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOP ROLLER PLNG SPDT 120V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 7.5KV TRANS 6-SMD datasheet.pdf
IC CLK MULT PLL STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
SPLICE CLOSED END 10-22AWG BLACK datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf