Panasonic Electronic Components ERA-8ARB6812V
ERA-8ARB6812V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8ARB6812V
Brief Description
RES SMD 68.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8ARB6812V.pdf
Availability of ERA-8ARB6812V
QUANTITY
ERA-8ARB6812V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8ARB6812V
Internal Part NumberEIS-ERA-8ARB6812V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8ARB6812V
Related LinksERA-8A, ERA-8ARB6812V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8ARB6812V Details Description
Related parts for ERA-8ARB6812V
FUSE BRD MNT 1.8A 50VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
VARISTOR 558V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .050 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 3ST 8INP 16-SOIC datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT PIN datasheet.pdf