Panasonic Electronic Components ERA-8ARW2801V
ERA-8ARW2801V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8ARW2801V
Brief Description
RES SMD 2.8K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8ARW2801V.pdf
Availability of ERA-8ARW2801V
QUANTITY
ERA-8ARW2801V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8ARW2801V
Internal Part NumberEIS-ERA-8ARW2801V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.8k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8ARW2801V
Related LinksERA-8A, ERA-8ARW2801V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8ARW2801V Details Description
Related parts for ERA-8ARW2801V
CAP TANT 22UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 37.4KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CA,XG,MTRJ-SC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V 10% BP 1812 datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 REC datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 1.562A 50 MOHM datasheet.pdf