Panasonic Electronic Components ERA-S27J332V
ERA-S27J332V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-S27J332V
Manufacturer
Product Category
Specialized Resistors
Brief Description
RES TEMP SENS 3.3K OHM 5% 1/10W
Datasheet Download
ERA-S27J332V.pdf
Availability of ERA-S27J332V
QUANTITY
ERA-S27J332V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-S27J332V
Internal Part NumberEIS-ERA-S27J332V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilySpecialized Resistors
SeriesERAS
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTemperature Sensitive
ApplicationsTemperature Correction Circuits
CompositionMetal Film
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient2700ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-S27J332V
Related LinksERA-S2, ERA-S27J332V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-S27J332V Details Description
Related parts for ERA-S27J332V
DIODE SCHOTTKY 30V 1.1A DO204AL datasheet.pdf
IC VIDEO SPCI BRIDGE HP 160-QFP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 6POS datasheet.pdf
IC INVERT DUAL 4-INPUT 20DHVQFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
SENS 1000PSI 9/16-18 UNF 1-5V datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
PFRY PTC FUSE THT 1.1A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP 8-XSON datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CAP FILM 0.02UF 5% 2500VDC AXIAL datasheet.pdf