Panasonic Electronic Components ERA-V27J621V
ERA-V27J621V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-V27J621V
Manufacturer
Product Category
Specialized Resistors
Brief Description
RES TEMP SENS 620 OHM 5% 1/16W
Datasheet Download
ERA-V27J621V.pdf
Availability of ERA-V27J621V
QUANTITY
ERA-V27J621V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-V27J621V
Internal Part NumberEIS-ERA-V27J621V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Resistors
FamilySpecialized Resistors
SeriesERAV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTemperature Sensitive
ApplicationsTemperature Correction Circuits
CompositionMetal Film
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient2700ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-V27J621V
Related LinksERA-V2, ERA-V27J621V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-V27J621V Details Description
Related parts for ERA-V27J621V
RES SMD 4.7 OHM 10% 1W J LEAD datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 10A TO220AC datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 5A MED datasheet.pdf
INSERT FEMALE 32POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
2.3DIA CLUSTER BLOCK datasheet.pdf
762 TB SP CL INTERLACE/T datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 400MA 12WSON datasheet.pdf