Panasonic Electronic Components ERA-V33J151V
ERA-V33J151V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-V33J151V
Manufacturer
Product Category
Specialized Resistors
Brief Description
RES TEMP SENS 150 OHM 5% 1/16W
Datasheet Download
ERA-V33J151V.pdf
Availability of ERA-V33J151V
QUANTITY
ERA-V33J151V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-V33J151V
Internal Part NumberEIS-ERA-V33J151V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Resistors
FamilySpecialized Resistors
SeriesERAV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTemperature Sensitive
ApplicationsTemperature Correction Circuits
CompositionMetal Film
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient3300ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-V33J151V
Related LinksERA-V3, ERA-V33J151V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-V33J151V Details Description
Related parts for ERA-V33J151V
IC ADC 8BIT 280KSPS SOT23-6 datasheet.pdf
HOUSING PLUG MINI datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
VARISTOR 558V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf