Panasonic Electronic Components ERA-V33J820V
ERA-V33J820V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-V33J820V
Manufacturer
Product Category
Specialized Resistors
Brief Description
RES TEMP SENS 82 OHM 5% 1/16W
Datasheet Download
ERA-V33J820V.pdf
Availability of ERA-V33J820V
QUANTITY
ERA-V33J820V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-V33J820V
Internal Part NumberEIS-ERA-V33J820V
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Resistors
FamilySpecialized Resistors
SeriesERAV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTemperature Sensitive
ApplicationsTemperature Correction Circuits
CompositionMetal Film
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient3300ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-V33J820V
Related LinksERA-V3, ERA-V33J820V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-V33J820V Details Description
Related parts for ERA-V33J820V
HEX STANDOFF M3 BRASS 12MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
TERM BLK SKT 3POS 2.36MM datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 205 OHM 1% 10W datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
500 TB PLG SKT STR TMT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT SKT datasheet.pdf