Panasonic Electronic Components ERA-W33J390X
ERA-W33J390X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-W33J390X
Manufacturer
Product Category
Specialized Resistors
Brief Description
RES TEMP SENS 39 OHM 5% 1/32W
Datasheet Download
ERA-W33J390X.pdf
Availability of ERA-W33J390X
QUANTITY
ERA-W33J390X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-W33J390X
Internal Part NumberEIS-ERA-W33J390X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilySpecialized Resistors
SeriesERAW
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTemperature Sensitive
ApplicationsTemperature Correction Circuits
CompositionMetal Film
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
Temperature Coefficient3300ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-W33J390X
Related LinksERA-W3, ERA-W33J390X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-W33J390X Details Description
Related parts for ERA-W33J390X
RES SMD 255 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES MO 2W 62K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
MODULE DDR-400 256MB 184-DIMM datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF/SCREW datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 30.72 MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf