Panasonic Electronic Components ERA-W33J390X
ERA-W33J390X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-W33J390X
Manufacturer
Product Category
Specialized Resistors
Brief Description
RES TEMP SENS 39 OHM 5% 1/32W
Datasheet Download
ERA-W33J390X.pdf
Availability of ERA-W33J390X
QUANTITY
ERA-W33J390X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-W33J390X
Internal Part NumberEIS-ERA-W33J390X
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilySpecialized Resistors
SeriesERAW
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTemperature Sensitive
ApplicationsTemperature Correction Circuits
CompositionMetal Film
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
Temperature Coefficient3300ppm/°C
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-W33J390X
Related LinksERA-W3, ERA-W33J390X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-W33J390X Details Description
Related parts for ERA-W33J390X
IDC CABLE- ASC34G/ AE34M / ASC34 datasheet.pdf
RES SMD 100KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-MSOP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 2.54MM 50POS GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 1MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
EXT GPS ANTENNA MMCX 3M M275 GPS datasheet.pdf
CONN ASSY TOP ENTRY 4+GND SZ3A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf