Murata Electronics North America ERB1885C2E3R9BDX1D
ERB1885C2E3R9BDX1D picture photo
Mfg. Part Number
ERB1885C2E3R9BDX1D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.9PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
ERB1885C2E3R9BDX1D.pdf
Availability of ERB1885C2E3R9BDX1D
QUANTITY
ERB1885C2E3R9BDX1D Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB1885C2E3R9BDX1D
Internal Part NumberEIS-ERB1885C2E3R9BDX1D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PCN Obsolescence/ EOLMLCC Series 28/Feb/2014
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesERB
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERB1885C2E3R9BDX1D
Related LinksERB1885C2, ERB1885C2E3R9BDX1D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB1885C2E3R9BDX1D Details Description
Related parts for ERB1885C2E3R9BDX1D
OSC XO 1.8432MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ 14SOIC datasheet.pdf
SPOT O'GOLD MINI PV CTW-L/P datasheet.pdf
ADC 10BIT 4CH 200KSPS 10-MSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS JAMNUT PINS datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 2" 3S FIN datasheet.pdf