Murata Electronics North America ERB21B5C2E430GDX1L
ERB21B5C2E430GDX1L picture photo
Mfg. Part Number
ERB21B5C2E430GDX1L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 43PF 250V 2% NP0 0805
Datasheet Download
ERB21B5C2E430GDX1L.pdf
Availability of ERB21B5C2E430GDX1L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERB21B5C2E430GDX1L Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB21B5C2E430GDX1L
Internal Part NumberEIS-ERB21B5C2E430GDX1L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship ERB21B5C2E430GDX1L today.
SeriesERB21B5C2E
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-ERB21B5C2E430GDX1L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksERB21B5C2, ERB21B5C2E430GDX1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB21B5C2E430GDX1L Details Description
Related parts for ERB21B5C2E430GDX1L
RES SMD 12.1K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
ADAPTER TEST W/PINS 1POS WTR2.5 datasheet.pdf
PATCHCORD SOCKET-BANA SOCKT RED datasheet.pdf
CARRYING CASE POLYESTER BLK/YEL datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/5W 2010 datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.100 24 POS datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
WBAND AMP MOD datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf