Murata Electronics North America ERB32Q5C2A361JDX1L
ERB32Q5C2A361JDX1L picture photo
Mfg. Part Number
ERB32Q5C2A361JDX1L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 360PF 100V 5% NP0 1210
Datasheet Download
ERB32Q5C2A361JDX1L.pdf
Availability of ERB32Q5C2A361JDX1L
QUANTITY
ERB32Q5C2A361JDX1L Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB32Q5C2A361JDX1L
Internal Part NumberEIS-ERB32Q5C2A361JDX1L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship ERB32Q5C2A361JDX1L today.
SeriesERB32Q5C2A
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-ERB32Q5C2A361JDX1L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksERB32Q5C2, ERB32Q5C2A361JDX1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB32Q5C2A361JDX1L Details Description
Related parts for ERB32Q5C2A361JDX1L
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.562" (14.27mm) datasheet.pdf
IC 6BIT NON-INV TRANSLTR 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
IC AMR MAGNETIC SENSOR 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf