Murata Electronics North America ERB32Q5C2E181JDX1L
ERB32Q5C2E181JDX1L picture photo
Mfg. Part Number
ERB32Q5C2E181JDX1L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 180PF 250V NP0 1210
Datasheet Download
ERB32Q5C2E181JDX1L.pdf
Availability of ERB32Q5C2E181JDX1L
QUANTITY
ERB32Q5C2E181JDX1L Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB32Q5C2E181JDX1L
Internal Part NumberEIS-ERB32Q5C2E181JDX1L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PCN Obsolescence/ EOLMLCC Series 28/Feb/2014
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesERB
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERB32Q5C2E181JDX1L
Related LinksERB32Q5C2, ERB32Q5C2E181JDX1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB32Q5C2E181JDX1L Details Description
Related parts for ERB32Q5C2E181JDX1L
IC BUFFER VIDEO 3CH 20-TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100MHZ RRO TSOT23-5 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC DAC 10BIT 750MSPS SOT804-3 datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 18DIP datasheet.pdf
SL-P21M PLST 1N/O+1N/C (SA), 1XM datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 110MA 29.9 OHM datasheet.pdf
RAM datasheet.pdf
CCP BASE 1 POLE 15A CF PANEL BOA datasheet.pdf