Murata Electronics North America ERB32Q5C2H110JDX1L
ERB32Q5C2H110JDX1L picture photo
Mfg. Part Number
ERB32Q5C2H110JDX1L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 11PF 500V 5% NP0 1210
Datasheet Download
ERB32Q5C2H110JDX1L.pdf
Availability of ERB32Q5C2H110JDX1L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERB32Q5C2H110JDX1L Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB32Q5C2H110JDX1L
Internal Part NumberEIS-ERB32Q5C2H110JDX1L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship ERB32Q5C2H110JDX1L today.
SeriesERB32Q5C2H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-ERB32Q5C2H110JDX1L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksERB32Q5C2, ERB32Q5C2H110JDX1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB32Q5C2H110JDX1L Details Description
Related parts for ERB32Q5C2H110JDX1L
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 866K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 300K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.62"L X 3.11"W datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W LEADS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 420MA 1.48 OHM datasheet.pdf
LIGHTNING BUSHING datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
STD EMPR090F140OK datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0011UF RADIAL datasheet.pdf