Murata Electronics North America ERB32Q5C2H180JDX1L
ERB32Q5C2H180JDX1L picture photo
Mfg. Part Number
ERB32Q5C2H180JDX1L
Brief Description
Ceramic Capacitors 18PF 500V 5% NP0 1210
Datasheet Download
ERB32Q5C2H180JDX1L.pdf
Availability of ERB32Q5C2H180JDX1L
QUANTITY
ERB32Q5C2H180JDX1L Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB32Q5C2H180JDX1L
Internal Part NumberEIS-ERB32Q5C2H180JDX1L
Delivery TimeIn stock, ship ERB32Q5C2H180JDX1L today.
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-ERB32Q5C2H180JDX1L
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksERB32Q5C2, ERB32Q5C2H180JDX1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB32Q5C2H180JDX1L Details Description
Related parts for ERB32Q5C2H180JDX1L
COMPUTER SNGLBD BL2130 FRCTNLOCK datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 250VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 82.5M OHM 10% 100W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
CABLE 2COND 10AWG 100' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
4P,LOW PROFILE BATT CONN ASSY datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 45D SOLID datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf