Murata Electronics North America ERB32Q5C2H560JDX1L
ERB32Q5C2H560JDX1L picture photo
Mfg. Part Number
ERB32Q5C2H560JDX1L
Brief Description
Ceramic Capacitors 56PF 500V 5% NP0 1210
Datasheet Download
ERB32Q5C2H560JDX1L.pdf
Availability of ERB32Q5C2H560JDX1L
QUANTITY
ERB32Q5C2H560JDX1L Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB32Q5C2H560JDX1L
Internal Part NumberEIS-ERB32Q5C2H560JDX1L
Delivery TimeIn stock, ship ERB32Q5C2H560JDX1L today.
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-ERB32Q5C2H560JDX1L
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksERB32Q5C2, ERB32Q5C2H560JDX1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB32Q5C2H560JDX1L Details Description
Related parts for ERB32Q5C2H560JDX1L
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CONN MINI-D 80POS R/A RECPT datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY MON 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
296-0093-01100=CONN,SKT,MARKED datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf