Murata Electronics North America ERB32Q5C2H9R0CDX1L
ERB32Q5C2H9R0CDX1L picture photo
Mfg. Part Number
ERB32Q5C2H9R0CDX1L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 9PF 500V NP0 1210
Datasheet Download
ERB32Q5C2H9R0CDX1L.pdf
Availability of ERB32Q5C2H9R0CDX1L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERB32Q5C2H9R0CDX1L Order Process
Ship out your order
Specifications of ERB32Q5C2H9R0CDX1L
Internal Part NumberEIS-ERB32Q5C2H9R0CDX1L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship ERB32Q5C2H9R0CDX1L today.
SeriesERB32Q5C2H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-ERB32Q5C2H9R0CDX1L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksERB32Q5C2, ERB32Q5C2H9R0CDX1L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ERB32Q5C2H9R0CDX1L Details Description
Related parts for ERB32Q5C2H9R0CDX1L
RES 59K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GENERAL EMI 1A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 4.81KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 6.5A 15 MOHM SMD datasheet.pdf