Panasonic Electronic Components ERD-S1TJ111V
ERD-S1TJ111V picture photo
Mfg. Part Number
ERD-S1TJ111V
Brief Description
RES 110 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERD-S1TJ111V.pdf
Availability of ERD-S1TJ111V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERD-S1TJ111V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERD-S1TJ111V
Internal Part NumberEIS-ERD-S1TJ111V
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-150/ -350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERD-S1TJ111V
Related LinksERD-S1, ERD-S1TJ111V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERD-S1TJ111V Details Description
Related parts for ERD-S1TJ111V
CONN HEADER VERT 2POS .156 TIN datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SOT323-3 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG NATURAL 1000' datasheet.pdf
RES 150 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
VHDM-E SERIES 6R 25C SIGNAL END datasheet.pdf
IC TRANSLATOR BUFF/LEVEL 44QFN datasheet.pdf
XLAMP CXA1816 LED datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V TO220AB datasheet.pdf
DSUB 37 F WW .585 FLOA G ZIN datasheet.pdf