Panasonic Electronic Components ERD-S1TJ120V
ERD-S1TJ120V picture photo
Mfg. Part Number
ERD-S1TJ120V
Brief Description
RES 12 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERD-S1TJ120V.pdf
Availability of ERD-S1TJ120V
QUANTITY
ERD-S1TJ120V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERD-S1TJ120V
Internal Part NumberEIS-ERD-S1TJ120V
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-150/ -350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERD-S1TJ120V
Related LinksERD-S1, ERD-S1TJ120V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERD-S1TJ120V Details Description
Related parts for ERD-S1TJ120V
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 70NS 32VSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 1.5MM 28-26AWG datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
SCC DIFF GAUGE 0 PSID TO 15 PSID datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 18POS GOLD datasheet.pdf