Panasonic Electronic Components ERD-S1TJ183V
ERD-S1TJ183V picture photo
Mfg. Part Number
ERD-S1TJ183V
Brief Description
RES 18K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERD-S1TJ183V.pdf
Availability of ERD-S1TJ183V
QUANTITY
ERD-S1TJ183V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERD-S1TJ183V
Internal Part NumberEIS-ERD-S1TJ183V
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-150/ -350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERD-S1TJ183V
Related LinksERD-S1, ERD-S1TJ183V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERD-S1TJ183V Details Description
Related parts for ERD-S1TJ183V
Connector Plug Firewire (IEEE 1394) 6 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 56-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 16A 125V datasheet.pdf
IGBT 650V 160A 625W TO247AD datasheet.pdf
CAP CER 6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
4MM SAFETY ADAPTER GREEN datasheet.pdf