Vishay/Dale RN50E6812FRE6
RN50E6812FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN50E6812FRE6
Brief Description
RES 68.1K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E6812FRE6.pdf
Availability of RN50E6812FRE6
QUANTITY
RN50E6812FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E6812FRE6
Internal Part NumberEIS-RN50E6812FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E6812FRE6
Related LinksRN50E6, RN50E6812FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E6812FRE6 Details Description
Related parts for RN50E6812FRE6
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 143MHZ 90FBGA datasheet.pdf
CAP CER 33PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG GRY 1000' datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf