Panasonic Electronic Components ERD-S1TJ222V
ERD-S1TJ222V picture photo
Mfg. Part Number
ERD-S1TJ222V
Brief Description
RES 2.2K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERD-S1TJ222V.pdf
Availability of ERD-S1TJ222V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERD-S1TJ222V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERD-S1TJ222V
Internal Part NumberEIS-ERD-S1TJ222V
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-150/ -350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERD-S1TJ222V
Related LinksERD-S1, ERD-S1TJ222V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERD-S1TJ222V Details Description
Related parts for ERD-S1TJ222V
PTC RESETTABLE 300MA 12V RAD datasheet.pdf
PATCHBAY 1 RACK JACK DOCK CONN datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 2K EEPR 8TSSOP datasheet.pdf
SLDSW 5A 1.0M RSDPB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CARD GUIDE 80MM LONG 2MM GRV GRY datasheet.pdf
1.30MM HEIGHT UNIVERSAL CONTACT datasheet.pdf
CABLE OPT 4X14G QSFP 1M datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DSUB 36W4 M SOD G HP P STR datasheet.pdf
OSC MEMS 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf