Panasonic Electronic Components ERD-S1TJ331V
ERD-S1TJ331V picture photo
Mfg. Part Number
ERD-S1TJ331V
Brief Description
RES 330 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERD-S1TJ331V.pdf
Availability of ERD-S1TJ331V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERD-S1TJ331V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERD-S1TJ331V
Internal Part NumberEIS-ERD-S1TJ331V
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-150/ -350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERD-S1TJ331V
Related LinksERD-S1, ERD-S1TJ331V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERD-S1TJ331V Details Description
Related parts for ERD-S1TJ331V
CONN INTERFACE ONE PC 1MM 40POS datasheet.pdf
IC REG CTRLR INV PWM 48-LQFP datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 5.62"L X 3.25"W datasheet.pdf
MBXL R/A HDR 7P+0S datasheet.pdf
THERMISTOR datasheet.pdf
HOLDER BATT PLAST PCB MNT 2/32A datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 390MA 1.45 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20.5 OHM 1% 10W datasheet.pdf
ARBOR PRESS FIXTURE datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf