Panasonic Electronic Components ERD-S1TJ332V
ERD-S1TJ332V picture photo
Mfg. Part Number
ERD-S1TJ332V
Brief Description
RES 3.3K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERD-S1TJ332V.pdf
Availability of ERD-S1TJ332V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERD-S1TJ332V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERD-S1TJ332V
Internal Part NumberEIS-ERD-S1TJ332V
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-150/ -350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.250" L (2.30mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERD-S1TJ332V
Related LinksERD-S1, ERD-S1TJ332V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERD-S1TJ332V Details Description
Related parts for ERD-S1TJ332V
CONN HEADER VERT 24POS TIN PCB datasheet.pdf
RES 120 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 13POS R/A datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 29.3VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 240VAC 80VDC LEVER datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5POS 7.62MM datasheet.pdf