ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS64LPS25636A-166TQLA3-TR
IS64LPS25636A-166TQLA3-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS64LPS25636A-166TQLA3-TR
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 166MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS64LPS25636A-166TQLA3-TR.pdf
Availability of IS64LPS25636A-166TQLA3-TR
QUANTITY
IS64LPS25636A-166TQLA3-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS64LPS25636A-166TQLA3-TR
Internal Part NumberEIS-IS64LPS25636A-166TQLA3-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (256K x 36)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS64LPS25636A-166TQLA3-TR
IS64LPS25636A-166TQLA3-TR Details Description
Related parts for IS64LPS25636A-166TQLA3-TR
MODULE DDR 1GB 184DIMM VLP datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 16K EE 8-SOIC datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 125MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
BOX S STEEL 35.98"L X 24.02"W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
DIP CABLE 20POS datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 170MA 2.6 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 400PF 7.5KV AXIAL datasheet.pdf