Panasonic Electronic Components ERD-S2TJ220V
ERD-S2TJ220V picture photo
Mfg. Part Number
ERD-S2TJ220V
Brief Description
RES 22 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERD-S2TJ220V.pdf
Availability of ERD-S2TJ220V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERD-S2TJ220V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERD-S2TJ220V
Internal Part NumberEIS-ERD-S2TJ220V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-150/ -350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERD-S2TJ220V
Related LinksERD-S2, ERD-S2TJ220V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERD-S2TJ220V Details Description
Related parts for ERD-S2TJ220V
IC POT DGTL QUAD 10K OHM 24-SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 50MA MP6 datasheet.pdf
THERMOELECT ASSY LIQUID-AIR 2.8A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RELAY TIMER 1A 110VAC QC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT PIN datasheet.pdf