Panasonic Electronic Components ERD-S2TJ910V
ERD-S2TJ910V picture photo
Mfg. Part Number
ERD-S2TJ910V
Brief Description
RES 91 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERD-S2TJ910V.pdf
Availability of ERD-S2TJ910V
QUANTITY
ERD-S2TJ910V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERD-S2TJ910V
Internal Part NumberEIS-ERD-S2TJ910V
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient-150/ -350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERD-S2TJ910V
Related LinksERD-S2, ERD-S2TJ910V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERD-S2TJ910V Details Description
Related parts for ERD-S2TJ910V
RES SMD 5.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SERIAL I/O 3V 8SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.6KV 160A DO205 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
FIXED IND 1.3UH 18.5A 2.3 MOHM datasheet.pdf
BLADE HEX SOCKET 5MM 4.72" datasheet.pdf