Panasonic Electronic Components ERG-1SJ130A
ERG-1SJ130A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-1SJ130A
Brief Description
RES 13 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-1SJ130A.pdf
Availability of ERG-1SJ130A
QUANTITY
ERG-1SJ130A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-1SJ130A
Internal Part NumberEIS-ERG-1SJ130A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-1SJ130A
Related LinksERG-1, ERG-1SJ130A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-1SJ130A Details Description
Related parts for ERG-1SJ130A
RES SMD 154 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR ISL28158 datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 160MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32K 32HVQFN datasheet.pdf
LAMP INCAND S-6 130V CANDELABRA datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf