Panasonic Electronic Components ERG-1SJ912A
ERG-1SJ912A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-1SJ912A
Brief Description
RES 9.1K OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-1SJ912A.pdf
Availability of ERG-1SJ912A
QUANTITY
ERG-1SJ912A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-1SJ912A
Internal Part NumberEIS-ERG-1SJ912A
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-1SJ912A
Related LinksERG-1, ERG-1SJ912A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-1SJ912A Details Description
Related parts for ERG-1SJ912A
GROMMET EDGE SOLID NYLON GRAY datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 200A AC/DC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/2.8V TSOT23-6 datasheet.pdf
IC Z-BUFFER 85 OHM ZOUT 48MLF datasheet.pdf
CABLE ASSY ETHERNET CIRC datasheet.pdf
FIXED IND 500NH 270MA 970 MOHM datasheet.pdf
SOD523 40V LOW LEAKAGE SCHOTTKY BARRIER DIODE IC datasheet.pdf