Panasonic Electronic Components ERG-2SJ132A
ERG-2SJ132A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-2SJ132A
Brief Description
RES 1.3K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-2SJ132A.pdf
Availability of ERG-2SJ132A
QUANTITY
ERG-2SJ132A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-2SJ132A
Internal Part NumberEIS-ERG-2SJ132A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-2SJ132A
Related LinksERG-2, ERG-2SJ132A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-2SJ132A Details Description
Related parts for ERG-2SJ132A
IC VREF SHUNT 5V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA JACK TO SMC JACK datasheet.pdf
IC LOAD SW HGH SIDE 1.2A SC70-6 datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 2CH SOT665 datasheet.pdf
CAP CER 1600PF 9KV R85 NONSTND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
PLASTIC CARRIER FOR CBL MARKERS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf