Panasonic Electronic Components ERG-2SJ202A
ERG-2SJ202A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-2SJ202A
Brief Description
RES 2K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-2SJ202A.pdf
Availability of ERG-2SJ202A
QUANTITY
ERG-2SJ202A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-2SJ202A
Internal Part NumberEIS-ERG-2SJ202A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-2SJ202A
Related LinksERG-2, ERG-2SJ202A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-2SJ202A Details Description
Related parts for ERG-2SJ202A
COMPUTER PRIVACY FILTER 20.1" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.5MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT FC-FC SIMPLEX datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 821-902MHZ 1/4W SM datasheet.pdf
ELECTRICAL MASK TEST OPTION datasheet.pdf
HEATSHRINK ITCSN datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
BOX, C1510PS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 5% 11W 1206 datasheet.pdf