Panasonic Electronic Components ERG-2SJ300A
ERG-2SJ300A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-2SJ300A
Brief Description
RES 30 OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-2SJ300A.pdf
Availability of ERG-2SJ300A
QUANTITY
ERG-2SJ300A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-2SJ300A
Internal Part NumberEIS-ERG-2SJ300A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-2SJ300A
Related LinksERG-2, ERG-2SJ300A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-2SJ300A Details Description
Related parts for ERG-2SJ300A
CONN HEADER PA 6POS SIDE 2MM TIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 8A 120VAC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 25V AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR CON FLAT VA252 ITALY datasheet.pdf
VARISTOR DISC 10MM datasheet.pdf