Panasonic Electronic Components ERG-2SJ430A
ERG-2SJ430A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-2SJ430A
Brief Description
RES 43 OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-2SJ430A.pdf
Availability of ERG-2SJ430A
QUANTITY
ERG-2SJ430A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-2SJ430A
Internal Part NumberEIS-ERG-2SJ430A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-2SJ430A
Related LinksERG-2, ERG-2SJ430A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-2SJ430A Details Description
Related parts for ERG-2SJ430A
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FUSE INDUST 45A 500V CLASS AM datasheet.pdf
POWER SUPPLY SWITCHING 10W 3.3V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 208 I/O 484UBGA datasheet.pdf
25POS F FILT TY5 R/A .370 M3 datasheet.pdf