Panasonic Electronic Components ERG-2SJ473
ERG-2SJ473 picture photo
Mfg. Part Number
ERG-2SJ473
Brief Description
RES 47K OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-2SJ473.pdf
Availability of ERG-2SJ473
QUANTITY
ERG-2SJ473 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-2SJ473
Internal Part NumberEIS-ERG-2SJ473
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesERG
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-2SJ473
Related LinksERG-2, ERG-2SJ473 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-2SJ473 Details Description
Related parts for ERG-2SJ473
CONN HEADER 4POS 2MM GOLD SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 1K OHM 8SRT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 300KSPS 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
SPADE INSULKRIMP (B-227-06X) datasheet.pdf
GDT 350V 20% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V JB 2220 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 20 OLIVE datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V Extended Memory FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf