Panasonic Electronic Components ERG-2SJ680A
ERG-2SJ680A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-2SJ680A
Brief Description
RES 68 OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-2SJ680A.pdf
Availability of ERG-2SJ680A
QUANTITY
ERG-2SJ680A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-2SJ680A
Internal Part NumberEIS-ERG-2SJ680A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-2SJ680A
Related LinksERG-2, ERG-2SJ680A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-2SJ680A Details Description
Related parts for ERG-2SJ680A
CONN EDGECARD 36POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 2.4K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
IC GATE DVR LO-SIDE DL 5A 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
MA-20(24VDC ONLY),2NC, 4M CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 0.051 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf