Panasonic Electronic Components ERG-2SJ750A
ERG-2SJ750A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-2SJ750A
Brief Description
RES 75 OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-2SJ750A.pdf
Availability of ERG-2SJ750A
QUANTITY
ERG-2SJ750A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-2SJ750A
Internal Part NumberEIS-ERG-2SJ750A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)