Panasonic Electronic Components ERG-2SJ820A
ERG-2SJ820A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-2SJ820A
Brief Description
RES 82 OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-2SJ820A.pdf
Availability of ERG-2SJ820A
QUANTITY
ERG-2SJ820A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-2SJ820A
Internal Part NumberEIS-ERG-2SJ820A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-2SJ820A
Related LinksERG-2, ERG-2SJ820A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-2SJ820A Details Description
Related parts for ERG-2SJ820A
SENSOR AMP 0-100PSID datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.030DIA GOLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
MICROCONTROLLER SSR TEMP CONTROL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 24V 42MA OUT datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf