Panasonic Electronic Components ERG-2SJ910A
ERG-2SJ910A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-2SJ910A
Brief Description
RES 91 OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-2SJ910A.pdf
Availability of ERG-2SJ910A
QUANTITY
ERG-2SJ910A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-2SJ910A
Internal Part NumberEIS-ERG-2SJ910A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-2SJ910A
Related LinksERG-2, ERG-2SJ910A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-2SJ910A Details Description
Related parts for ERG-2SJ910A
IC CPLD 384MC 10.8NS 324FBGA datasheet.pdf
HDR STR DR .100 GP datasheet.pdf
IC BUFFER/LINE DVR OCT 20DHVQFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 200MA SOT23 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 20% 2824 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V 10% 2DIP datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 70COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 6W datasheet.pdf