Panasonic Electronic Components ERG-3SJ110A
ERG-3SJ110A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-3SJ110A
Brief Description
RES 11 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-3SJ110A.pdf
Availability of ERG-3SJ110A
QUANTITY
ERG-3SJ110A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-3SJ110A
Internal Part NumberEIS-ERG-3SJ110A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-3SJ110A
Related LinksERG-3, ERG-3SJ110A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-3SJ110A Details Description
Related parts for ERG-3SJ110A
RES SMD 27K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 650MHZ 8MSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 500MW DO35 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf