Panasonic Electronic Components ERG-3SJ120
ERG-3SJ120 picture photo
Mfg. Part Number
ERG-3SJ120
Brief Description
RES 12 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-3SJ120.pdf
Availability of ERG-3SJ120
QUANTITY
ERG-3SJ120 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-3SJ120
Internal Part NumberEIS-ERG-3SJ120
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-3SJ120
Related LinksERG-3, ERG-3SJ120 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-3SJ120 Details Description
Related parts for ERG-3SJ120
ADPT Y 2 PHONO PLUGS-PHONE PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 10% 50V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 130 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
EVAL MODUOLE FOR DRV8432 datasheet.pdf
ADAPTER HAN 16B - 2XD-SUB 50 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf