Panasonic Electronic Components ERG-3SJ133
ERG-3SJ133 picture photo
Mfg. Part Number
ERG-3SJ133
Brief Description
RES 13K OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-3SJ133.pdf
Availability of ERG-3SJ133
QUANTITY
ERG-3SJ133 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-3SJ133
Internal Part NumberEIS-ERG-3SJ133
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-3SJ133
Related LinksERG-3, ERG-3SJ133 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-3SJ133 Details Description
Related parts for ERG-3SJ133
FIXED IND 5.6UH 725MA 720 MOHM datasheet.pdf
PROGRAMMER MULTILINK HC08 USB datasheet.pdf
CONN HEADER R/A .100 24POS 30AU datasheet.pdf
IC MIXER 100MHZ-2GHZ DWN 6SMINI datasheet.pdf
CONN TERM BLK 17POS 5MM R/A BK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.43 OHM 1% 30W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 8HTSOP-J datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 28.6VC SOD323 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf