Panasonic Electronic Components ERG-3SJ300
ERG-3SJ300 picture photo
Mfg. Part Number
ERG-3SJ300
Brief Description
RES 30 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-3SJ300.pdf
Availability of ERG-3SJ300
QUANTITY
ERG-3SJ300 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-3SJ300
Internal Part NumberEIS-ERG-3SJ300
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-3SJ300
Related LinksERG-3, ERG-3SJ300 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-3SJ300 Details Description
Related parts for ERG-3SJ300
RES 26.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN DB15 MALE HD CRIMP NICKEL datasheet.pdf
DIFFUSER WHT FOR AT4117 RECT CAP datasheet.pdf
KIT DESIGN FOR DS21354 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 26AWG .100 BLUE datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 39POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 100 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.0V datasheet.pdf