Panasonic Electronic Components ERG-3SJ330
ERG-3SJ330 picture photo
Mfg. Part Number
ERG-3SJ330
Brief Description
RES 33 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-3SJ330.pdf
Availability of ERG-3SJ330
QUANTITY
ERG-3SJ330 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-3SJ330
Internal Part NumberEIS-ERG-3SJ330
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesERG
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-3SJ330
Related LinksERG-3, ERG-3SJ330 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-3SJ330 Details Description
Related parts for ERG-3SJ330
CONVERTER DC/DC 5V 60W OUT SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 15 OHM 100W 5% TO247 datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -38DB datasheet.pdf
IC SMOKE DETECTOR CMOS 16-SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AC datasheet.pdf
LED ROYAL BLUE 1000MA SMD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 OLIVE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC FPGA 640 I/O 1136FCBGA datasheet.pdf
OSC SO 100.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf