Panasonic Electronic Components ERG-3SJ620A
ERG-3SJ620A picture photo
Mfg. Part Number
ERG-3SJ620A
Brief Description
RES 62 OHM 3W 5% AXIAL
Datasheet Download
ERG-3SJ620A.pdf
Availability of ERG-3SJ620A
QUANTITY
ERG-3SJ620A Order Process
Ship out your order
Specifications of ERG-3SJ620A
Internal Part NumberEIS-ERG-3SJ620A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesERG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERG-3SJ620A
Related LinksERG-3, ERG-3SJ620A Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERG-3SJ620A Details Description
Related parts for ERG-3SJ620A
IC GATE AND 2CH 2-INP SM8 datasheet.pdf
TEST KIT MTRJ SM JACK - SC SEC datasheet.pdf
RES 147 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN TERMINATOR FMALE 5 POLE LED datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf