Panasonic Electronic Components ERJ-12SF1271U
ERJ-12SF1271U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF1271U
Brief Description
RES SMD 1.27K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF1271U.pdf
Availability of ERJ-12SF1271U
QUANTITY
ERJ-12SF1271U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF1271U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF1271U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.27k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF1271U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF1271U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF1271U Details Description
Related parts for ERJ-12SF1271U
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 120POS 1.27MM GOLD T/H datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
REC MICRO 4 WIRE 24" LEADS LOCK datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 75 OHM 0404 datasheet.pdf
CTV 55C 55#22D SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf