Panasonic Electronic Components ERJ-12SF1331U
ERJ-12SF1331U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF1331U
Brief Description
RES SMD 1.33K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF1331U.pdf
Availability of ERJ-12SF1331U
QUANTITY
ERJ-12SF1331U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF1331U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF1331U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF1331U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF1331U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF1331U Details Description
Related parts for ERJ-12SF1331U
IC OPAMP GP 90KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5V 200MA REGULATED datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 41 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CIR 25C 25#16 FR SKT RECP datasheet.pdf
CONN 7/8" FML 4POS datasheet.pdf